Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi yazılım proje geliştirmesi.

Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi yazılım Mobil ve Web Uygulama ekranları. Mail, SMS ve Mobil bildirimler. Yönetim ve Müşteri panelleri

Araç takip yazılımı projesinde birçok farklı teknoloji kullanılmıştır. Proje kapsamında Araç takip cihazları üzerinden alınan ham verilerin işlenmesi, Veri tabanı üzerinde verilerin optimize edilmesi, müşteri yönetim paneli, müşteri Web Ekranları ve Mobil Uygulamalar ile proje tamamlanarak müşterilerin kullanıma sunulmuştur.

Soket Bağlantı

Araç takip cihazlarından gelen tüm veriler NOdejs yazılım dili kullanılarak ham gelen veriler Veri tabanına kayıt edilmektedir. Gelen tüm veriler optimize edilerek ve sıralamaya alınarak kuyruk oluşturulmakta ve ilgili veriler anlık olarak kayıt edilmektedir.

Veri Tabanı

Milyarca verinin bulunduğu bir veri tabanı ile proje yönetilmektedir. Kullanıcılar, Araç bilgileri, araçlardan gelen veriler, Raporlamalar ve sorgular için Veri tabanında birçok optimizasyon sağlanmıştır.

Web Ekranları

WEB ekranları iki farklı yapıda şekillendirilmiştir. Admin Yönetim Ekranları ve Müşteri Web izleme ekranları.

Admin Yönetim Ekranları

Yönetim ekranlarında cihaz IMEI bilgileri, Kullanıcı oluşturma, Kullanıcı yetkilendirme, Hizmet sürelerinin kontrolü, cihazlar için haberleşme ekranları vb. operasyon süreci için tüm aksiyonların alındığı ekranlar oluşturulmuştur.

Müşteri Ekranları

Harita entegrasyonu, Raporlama ekranları, müşterinin araçlara için göndereceği komutlar, Kredi Kartı ödeme ekranları, Otomatik raporlama vb. birçok farklı teknoloji kullanarak web ekranları UI/UX tasarımlara göre oluşturulmuştur.

 

 

Mobil Uygulama

Tüm Platformlar üzerinde kullanıcılara yönelik Mobil Uygulamalar geliştirilmiştir. Mobil uygulama üzerinden birçok farklı özelik eklenmiş olup kullanıcıya yönelik UI/UX tasarımlara bağlı olarak proje dizayn edilmiştir.

 

Başlıca Özellikler

  • Whsatsapp Konum Paylaşma
  • Google Sokak Görünümü
  • Vale Modu
  • G-Sensör üzerinden (ani duruş, kalkış, el freni çekme, ani sollama vb.)
  • Bildirimler (Mail, SMS ve Mobil Bildirim)
  • Kredi Kartı ödeme ekranları
  • Teknik destek ekranları
  • Saha montaj ekibi için montaj ekranı