İş Makinesi Yönetimi

DİMSAY ile İş Makinelerinin kontrolü artık çok daha kolay !

İş Makinesi Yönetimi

İş makinesi yönetim yazılımı şantiye alanlarında oluşan tüm aksiyonlardan anlık haberdar olun. Arıza bilgisi, operatör çalışma süreleri, parça değişim süreleri vb.

DİMSAY İş Makinesi Saha operasyon yönetim yazılımı. Yazılım projesi ile şantiye alanlarında bulunan iş makinelerinin tüm operasyonel yönetimleri kayıt altına alınmaktadır. Sahadan birçok veri bilgisi alınarak süreçlerin takip edilmesi ve gelecek için öngörüler sunulmaktadır.

Farklı şantiyelerde bulunan iş makinelerinin verimliliğin artırılması ve iş makinesi operatörlerinin yetkinlikleri ve iş makinesinin kullanım bilgileri ve birçok veri bilgisi analiz için IOT veya QRKOD teknolojisi ile kimlikle dirilmektedir.

Makine Operatörleri

Operasyon süresi boyunca iş makine operatörleri makinenin çalışma saat sürelerini, makine kullanımdan önce Cheklist ve makinede oluşan arızaları anlık olarak Mobil uygulama üzerinden operasyon merkezine bildirim olarak göndermektedir.

Makine Performansı

DİMSAY ile makinelerin performansları ölçümlenmektedir. Makine çalışma süresi, parça değişim süreleri ve makinelerin hangi parçalarının en fazla değişim gördüğü gibi birçok veri bilgisi makine operatörleri tarafından bildirilmektedir.

Teknik Servis Ekipleri

Operasyon süresince bildirilen arızaların ne kadar sürede işleme aldığı. Hangi teknik ekip personelin arızayı çözümlediği. Hangi parçaların makine üzerinde değiştirildiği gibi birçok veri bilgisi dijital olarak kayıt altına alınmaktadır.

Yakıt Kontrolü

Makinelerin yakıt tüketimleri Canbus araç takip üzerinden veya makineye yakıt veren şantiye personeli tarafından veriler alınmaktadır. Yakıt tüketimlerinde ani değişimler raporlama ekranları üzerinden geçmişe dönük olarak analiz edilmektedir.

Makine Parça Değişimleri

Merkezi birimler tarafında stok bilgileri girilirken her parçanın makine üzerinde çalışma süresi tanımlanmaktadır. Makine üzerinde değişen parçaların zamanları kayıt altına alınarak parçanın kalan kullanım saati hesaplanmaktadır. Belirlenen kullanım saati bitmesine yakın operasyon birimlerine mail ve farklı bildirim yöntemleri ile uyarılar gönderilmektedir.

Şantiye ve Makine bazlı analizler

Hangi şantiye de kaç adet makine çalıştığı, Şantiye sorumlusu, Arıza bildirimini sağlayan personelin hangi şantiyede çalıştığı ve hangi makinede arıza bildirdiği gibi birçok veri bilgisi DİMSAY üzerinde kayıt altına alınmaktadır.

Sonuç

Şantiye alanında bulunan iş makineleri ve operatörlerden alınan veriler sayesinde aşağıdaki veriler şantiye alanlarından toplanmaktadır.

  • Makine arıza bildirimleri
  • Operatör sürüş zamanları
  • Operatör makine bazlı arıza bildirimleri
  • Parça değişim süreleri
  • Makine parçası değişime kalan süre
  • Teknik ekibinin müdahale süresi
  • Arızanın ne kadar sürede çözümlendiği
  • Yakıt tüketimlerinin kontrolü