Sıcaklık Kontrol Sistemi

Sıcaklık kontrol yazılımı ile Soğuk hava depoları ve soğuk zincir araçlarının sıcaklık değerleri anlık olarak takip edin.

Sıcaklık Kontrol Sistemi

Sıcaklık değerlerini anlık takip edin. Alt ve üst limit sınırlandırması ile anlık değişimlerde Web ve Mobil uygulamalar üzerinden anlık bildirimler alın.

 • Sıcaklık kontrol ve denetimi sayesinde farklı lokasyonlar’da bulunan alanların sıcaklık kontrolleri merkezi birimler tarafından anlık olarak takip edilebilmektedir.

  Özel Yazılım ile İzlenmesi gerekli olan alanlar içinde kurulacak olan IOT sıcaklık kontrol üniteleri sayesinde sıcaklık ölçümü yapılması gerekli olan alanlar 7/24 takip edilmektedir.

  Anlık olarak oluşan sıcaklık değişimleri sıcaklık kontrol yazılımı sayesinde merkezi WEB Ekranlarına bildirilerek ürün güvenliği sağlanmaktadır.

  IOT Cihazları

  Farklı lokasyonlar’da bulunan soğuk hava depoları ve seyir halinde ürünlerin taşındığı araçların konum bilgileri IOT cihazları sayesinde izlenmektedir. Depo alanlarında Kablolu IOT cihazları kullanılırken frigorifik sevkiyat araçlarının izlenmesi için araç takip sistemi cihazları tercih edilmiştir.

  Anlık olarak soğuk hava depo alanlarının sıcaklık ölçümleri sağlanırken. Araçlardan sıcaklık, konum, hız ve yükseklik gibi birçok veri bilgisi sunuculara aktarılmaktadır.

  Gateway üzerinden gelen ham veriler veri tabanına çözümlenerek anlık olarak yazılmıştır.

  Anlık Değer Ölçümü

  Projenin en önemli noktası “ürünlerin anlık olarak sıcaklık değerleri” nin ölçümlenmesidir. Kullanıcılar Web ve Mobil uygulamalar üzerinden sıcaklık değeri ölçümü yapılan noktalar için alt ve üst üst sıcaklık değerlerini tanımlamaktadırlar.

  IOT cihazlardan gelen tüm veriler anlık olarak kayıt altına alınır. Belirlenen limit aşımlarında kullanıcılara mail veya bildirim ile uyarılar gönderilmektedir.

  API Entegrasyonu

  API entegrasyonu ile kurum içinde ERP, CRM ve SAP gibi iç dinamik yazılımlara entegrasyonlar yapılmaktadır. Tüm değerler anlık olarak farklı yazılımlara iletilmektedir.

  Aksesuar Ürünler

  Aksesuar ürünler üzerinden farklı veriler alınmaktadır. Enerji beslemesi ile sabit alanlarda enerji kesilmesinde bildirim. Seyir halinde olan araçların araç takip cihazı üzerinden kapılarının ne zaman ve ne kadar süre açıldığı gibi birçok veri bilgisi alınmaktadır.

  Teknoloji ve Yazılım

  • Web ve Mobil Uygulamalar geliştirildi.
  • Sıcaklık değer değişimlerinden anlık bildirimler.
  • Enerji kesilmesi ve kapı açılmasında bildirim.
  • Canbus üzerinden araç motor parametre bilgilerinin alınması